نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و هشت «سال رونق تولید»
جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨

اخبار > رسانه‌ها نقش تعاونی های برتر را در اقتصاد تبیین کنند


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل :

رسانه‌ها نقش تعاونی های برتر را در اقتصاد تبیین کنند

استاندار اردبیل گفت: رسانه ها به خصوص صدا و سیما نقش تعاونی های برتر در توسعه اقتصادی و اشتغال را تبیین کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ،
اکبر بهنام جو صبح امروز در هفتمین جلسه شورای هماهنگی دستگاه‌های استانی زیر مجموعه وزارت تعاون کار و رفاه افزود: تعاونی‌ها نقش بسزایی در ایجاد اشتغال و رونق تولید دارند و اگر نمونه‌های موفق و برتر تعاونی‌ها را با تبیین تجارب ، بررسی نقاط ضعف و قوت و عوامل موفقیت این تعاونی‌ها در رسانه‌ها معرفی شود ، علاوه بر تشویق و ترغیب تشکیل تعاونی‌های جدید و ارتقاء آگاهی های عمومی ،  تجربه آزمایش و خطا در ناکامی برخی تعاونی‌های ناموفق تکرار نمی‌شود.
استاندار اردبیل تاکید کرد: باید از همه ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دستگاه‌های دولتی و بخش خصوصی برای توسعه تعاونی ها و پیشگیری از شکست تعاونی های موجود بهره جست و هماهنگی ها برای موفقیت تعاونی ها را سرعت بخشید چرا که ریشه بسیاری از مشکلات به عدم هماهنگی ها برمی گردد.
او با اشاره به آمار رشد تعاونی ها و ایجاد اشتغال این بخش گفت: عملکرد ارائه شده مدیران این حوزه نشان می دهد در این بهبوهه مشکلات و تحریم‌های اقتصادی ، کارهای ارزشمند و خوبی انجام گرفته اما باید بیش از پیش سرعت یابد.
او اختصاص تسهیلات بانکی ارزان‌قیمت جهت رونق تولید و ایجاد اشتغال مددجویان توسط کمیته امداد امام خمینی ره استان از اعلام آمادگی یکی از واحدهای تولیدی استان برای به کارگیری هزار نفر نیروی کار ماهر خبر داد.
وی افزود: این ها نمونه‌هایی از حرکت‌های رو به جلو و موفقیت در جبهه جنگ اقتصادی است اما باید دستگاه های آموزشی و فنی و حرفه ای نیز بتوانند در سریع‌ترین زمان ممکن نیروهای مورد نیاز را آموزش و ساماندهی کنند.
بهنام جو به برخی مشکلات دولت در تامین نقدینگی و تامین اعتبارات اشاره کرد و گفت: مشکل تحریم اقتصادی دولت به آن معنی نیست که وضعیت بدی را سپری می کنیم بلکه آمارهای جذب و اختصاص اعتبار به پروژه های مختلف استان در بخش های عمرانی و تولیدی نشان از توجه دولت و تلاش مدیران استانی است.
او ادامه داد: اما باید بیشتر تلاش شود تا با پیگیری مجدانه از مبادی کشوری و جسارت مدیران ، بتوانیم امتیازات و تسهیلات بیشتری به استان اخذ کنیم.
در این جلسه مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان نیز گزارشی از عملکرد و فعالیت اداره کل متبوع خویش بیان کرد و گفت: ۱۴۲ تعاونی جدید با ۳۲۹۱ نفر عضو در سال گذشته با سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال تشکیل  شده و در حال حاضر 185
هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی داریم.
رحیمی با بیان اینکه ۳۴ درصد تعاونی ها در بخش کشاورزی ، ۲۰ درصد صنعت و ۴۶ درصد در  بخش خدمات فعالیت می کنند و و ۱۵ هزار نفر اشتغال مربوط به بخش تعاونی استان است ، گفت: توسعه صادرات ، فعال‌سازی تعاونی‌های راکد، تعیین تکلیف تعاونی‌های غیرفعال از جمله اقدامات انجام شده است.١٢:٥٠ - پنج شنبه ١٤ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٣٢٠٥٠    /    تعداد نمایش : ١٥٦خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٠٩ اسفند ١٣٩٨