نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
جمعه ٠٧ آذر ١٣٩٩

اخبار > خانه موذن زاده اردبیلی موزه مفاخر می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

خانه موذن زاده اردبیلی موزه مفاخر می شود

استاندار اردبیل گفت: با پیگیری های فراوان خانه مرحوم استاد سلیم موذن زاده ثبت ملی شده و در آینده به موزه مفاخر تبدیل می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در جلسه هماهنگی ستاد بزرگداشت مرحوم موذن زاده اردبیلی اظهار کرد: برای خرید خانه با ارزش مرحوم موذن زاده اردبیلی با محوریت استانداری و همکاری شهرداری اردبیل کار کارشناسی باید صورت گیرد تا ۲ ماه آینده تکالیفی که برعهده شهرداری گذاشته شده انتقال این خانه انجام شود.

وی با اشاره به اینکه جایگاه و شان و منزلت مفاخر استان باید حفظ شود افزود: شان و منزلت مرحوم موذن زاده ملی و حتی بین المللی بوده و مراسم بزرگداشت باید در شان سلطان ذاکرین انجام شود.

استاندار اردبیل ضمن تقدیر دلسوزان و دغدغه مندان فرهنگ استان تصریح کرد : موذن زاده ها به بزرگداشت و مقبره سازی نیاز ندارد بلکه این ما هستیم که به آنها نیاز داریم و برای مقابله با آسیب های اجتماعی باید جایگاه و مقام مفاخر را حفظ کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: سبک مداحی موذن زاده اردبیلی نیز ثبت ملی شده است و این استاد مسلم مداحی و اذان بخشی از فرهنگ استان تلقی می شود.

اکبر بهنام جو در رابطه با تاسیس موسسه مرحوم سلیم موذن زاده اردبیلی گفت: اهداف اساسنامه، نام موسسه و اعضای هییت امنای پیشنهادی اعم از حقیقی و حقوقی باید مشخص شود و طبق نظر نماینده ولی فقیه در استان موسسه موذن زاده اردبیلی با رویکرد مشخص راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینکه ادامه کار باید با برنامه ریزی بلند مدت وشفاف باشد، بیان کرد: اهداف موسسه باید توام با رشد مداحی و اذان در استان بوده و ارکان آن طوری دیده شود که نماینده ولی فقیه در استان باید جایگاه ویژه داشته باشد.

استاندار اردبیل ادامه داد : در راس کارهای فرهنگی هرگونه اظهار نظر امام جمعه اردبیل و نماینده ولی فقیه در استان برای ما فصل الخطاب است و همه باید تمکین کنیم.

وی افزود: نشان ملی موذن زاده هم هییت امنای این موسسه مشخص شود و نگرانی ها بر طرف شود با امام جمعه حل و فصل می شود.

وی همکاری فرهنگ وارشاد اسلامی به عنوان دبیر شورای فرهنگ عمومی در اجرای برنامه ها را ضروری بر شمرد و گفت: تسکل های مردم نهاد، خانه فرهنگ و هنر استان و سایر تشکل ها برای برگزاری مراسم بزرگداشت مرحوم موذن زاده اردبیلی که چهارمین سالگرد ایشان در دوم آذر است برنامه ها و پیشنهادهای خود را ارایه دهند.

همچنین در این جلسه در رابطه با تجلیل از هنرمند بین المللی و نقاش برجسته کشور حسن مردانه نیز تصمیم گیری شد وبرای بازسازی و توسعه مقبره مرحوم موذن زاده نیز در دستور کار قرار گرفت.


٠٠:٠٦ - جمعه ٢ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٨٢٢    /    تعداد نمایش : ٨١خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٠٧ آذر ١٣٩٩