نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
جمعه ٠٧ آذر ١٣٩٩

اخبار > رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی زمینه ایجاد محدودیت در کسب و کار می شود


  چاپ        ارسال به دوست

استاندار اردبیل:

رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی زمینه ایجاد محدودیت در کسب و کار می شود

استاندار اردبیل گفت: رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی باعث می شود، میزان مبتلایان به بیماری کرونا افزایش یافته و برای کنترل وضعیت مجبور به ایجاد محدودیت ها در برخی کسب و کارها خواهیم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل، اکبر بهنام جو در نشست با مدیران اتحادیه های اصناف مختلف استان تصریح کرد: در صورت ایجاد محدودیت ها نیز با مشکلات اقتصادی مواجه خواهیم شد که لازم است با توجه به موازین بهداشتی از رسیدن به این وضعیت پیشگیری کنیم.

وی بیان کرد: همه ما موظف هستیم از هر گونه اقدام به تجمع و مراسم غیرضروری و بی توجهی به پروتکل های بهداشتی جلوگیری کرده و افزایش بیماران را در استان کنترل کنیم.

استاندار اردبیل اظهار کرد: باید حساسیت ها را نسبت به رعایت بهداشت و فاصله اجتماعی همواره حفظ کرده و در هر حیطه صنفی در راستای رعایت این موارد تلاش کنیم.

وی با تاکید بر ارائه راهنمایی و تذکرات لازم به مردم توسط اصناف گفت:  وجود این بیماری جان تک تک انسان ها را با خطر مواجه می سازد و تذکر دادن به همدیگر در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی موجب گلایه نخواهد شد.

بهنام جو رعایت فاصله اجتماعی در مغازه ها، استفاده از کارت خوان در پرداخت ها، تذکر به مراجعان در خصوص استفاده از ماسک و ضدعفونی اماکن را از جمله ضرورت های فعالیت اصناف برشمرد.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان ها به تعداد ۳۰۰ نفر تصریح کرد: در صورت افزایش بیماران با کمبود امکانات بخش مراقبت های ویژه و خستگی نیروهای در مانی در رسیدگی به بیماران مواجه می شویم.

استاندار اردبیل گفت: در راستای توجه همگانی به ماسک باید فرهنگ سازی شود و برای تامین نیازهای بهداشتی اقشار کم درآمد از ظرفیت های خیرین استفاده می شود.

وی با بیان اینکه در زمینه تولید ماسک در استان محدودیتی نداریم ، افزود: واحدهای تولیدی ماسک در استان با ظرفیت های بالا و مازاد بر نیاز استان تولید می کنند و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.


١٢:٥٠ - جمعه ٢ آبان ١٣٩٩    /    شماره : ٣٥٨٢٣    /    تعداد نمایش : ١٤١خروج
تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:جمعه ٠٧ آذر ١٣٩٩