نقشه سایت|تماس با ما|صفحه اصلی
سال نود و نه «سال جهش تولید»
شنبه ٠٣ آبان ١٣٩٩

اداره كل حراست

مدیرکل حراست

 

 

نام و نام خانوادگی : عباس عینی

مدرک تحصیلی: لیسانس زبان و ادبیات فارسی

شماره تماس: 31251326-045

 

اهداف و شرح وظایف حراست

1- برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت و هدایت کلیه فعالیت ها و اقدامات تامینی جهت جلوگیری از دسترسی عوامل غیرمجاز به پرسنل، تاسیسات و اسناد و مدارک و تجهیزات و مخابرات استانداری و فرمانداری ها و بخشداری ها و شهرداری های استان.

2- جمع آوری اخبار پیرامون پرسنل استانداری، واحدهای تابعه و حفاظت از آنها و ارایه گزارش های نوبه ای و موردی به استاندار.

3- بررسی و تعیین رده حراستی پرسنل جهت دسترسی به اسناد طبقه بندی شده.

4- اظهار نظر در مورد پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلبان ورود خدمت به استانداری و فرمانداری ها و بخشداری ها و شهرداری های استان مطابق قوانین و مقررات و ضوابط مصوب و رسیدگی به شکایت واصله در مورد آنها.

5- اعلام صلاحیت پرسنل جهت تصدی مشاغل و داوطلبان اشتغال و ماموریت به استانداری و واحدهای تابعه.

6- بررسی در مورد متقاضیان دریافت سلاح با همکاری دستگاه های ذیصلاح.

7- صدور کارت شناسایی کارکنان و انجام طبقه بندی کلیه امور و اسناد دارای طبقه بندی.

8- نظارت و مراقبت بر اجرای امور مربوط به حراست اخبار، اسناد، پرسنل و تاسیسات واحدهای تابعه به استانداری.

9- حفاظت از اطلاعات سخت افزاری، نرم افزاری و ارتباطات رایانه ای مجموعه استانداری، فرمانداری ها، بخشداری ها و واحدهای تابعه.

10- اجرای طرح های آموزشی مربوط به حراست براساس دستورالعمل های صادره از طرف وزارت کشور.

11- تهیه و کشف رمز و ثبت صدور نامه ها و دریافت و ارسال نامه های طبقه بندی شده استانداری.

12- ارتباط مستمر با واحد حراست وزارت کشور به منظور ایجاد هماهنگی در امور مربوط و اخذ خط مشی ها و دستور العمل های لازم

13- پیشنهاد طرح های حراستی و حفاظتی متناسب با موقعیت استان به واحد وزارت کشور.

14- استفاده از وسایل اطلاع رسانی در انجام امور محوله.

 

 

با حراست بیشتر آشنا شوید

دستگاه حراست براساس ماده واحده قانون مصوب 1368/2/12 مجمع تشخیص مصلحت نظام با اهداف و تشکیلات سازمانی خاص به عنوان یک مجموعه اجرائی و نظارتی از مصادیق بارز و حیطه شمول اصول و قواعد مذکور بوده و به لحاظ ویژگیها، وظایف و جایگاه سازمانی بعنوان یکی از زیر مجموعه های تشکیلاتی، مستقیماً یا به صورت غیر مستقیم و نامحسوس وظایف خطیری در ارتباط با سالم سازی محیط کار و کنترل کیفی و کمی کارکنان ، بررسی و احراز تخلفات اداری مالی ، حفاظت از تاسیسات و اماکن ، اسناد و مدارک را عهده دار می باشد.بنابراین سیاست و روش حراستی اجمالاً مبتنی و به لحاظ موارد ذیل خواهد بود:

·      1- اهتمام و پاسداری از دستاوردهای انقلاب ، تبلیغ تفکرات بسیجی ، بذل مساعی و تلاش در جهت حفظ مصالح نظام مقدس اسلامی به عنوان اساسی ترین وظیفه دستگاه حراست.

·      2- ممانعت و اعتراض از اعمال و تعصبات خشک و بی مورد و روشهای تنگ نظرانه و متحجرانه و هرگونه انحصار طلبی در انجام وظایف سازمانی واحد.

·      3- مجاهدت در شناساندن دستگاه حراست به عنوان محرم تامین امن برای عموم ( مسئولین ، مدیران و کارکنان و ارباب رجوع) به منظور انعکاس نقطه نظرات و تخلفات و درخواستهای مشروع آنان و تلاش در رسیدگی و اقدامات لازم مطابق ضوابط برای اجابت درخواستهای منطقی و قانونی مشارالیهم.

·      4- شناسیائی نقاط ضعف و قوت مجموعه به منظور تمهید و ارایه راه کارها و خط مشی های مناسب در جهت رفع نارسائی ها و مشکلات موجود به مدیر دستگاه

·      5- رعایت کامل و دقیق شرح وظایف و دستورالعملهای اجرائی و بهره برداری کامل از تجارب مکتسب.

·      6- همکاری تنگاتنگ و صمیمانه با مقامات و دیگران در تحقق اهداف سازمانی و اهتمام و تلاش در القاء و تبین جایگاه حراست به عنوان مشاورین امین و نستوه به مدیران و بذل مساعی مشترک در تبادر و تحقق این ایده که : مدیران و مسئولین حراست برای همدیگر می باشند نه در مقابل و رو در روی هم.

·      7- شناساندن دستگاه حراست و بذل توجه وافر در اینکه اقدامات حراست در تمام موارد مستدل و مستند و متکی به اسناد و مدارک قابل استناد می باشند و از توجه و اقدام به گزارشات غیر مستند و غیر موجه جداً پرهیز و اجتناب خواهد شد.

·      8- توجه و اهتمام مستمر و کامل در جهت سالم سازی محیط کاری و اداری سازمان و جلوگیری از بروز جو تشنج و تهدید و ارعاب وحشت برای جلوگیری از تقلیل بازده و اعتماد کاری کارکنان ، اعتماد کامل متقابل و حسن ظن به یکدیگر.

·      9- اهتمام و به کارگیری امر به معروف و نهی از منکر در مسائل مبتلا ..... و در همه امور.

 

منشور اخلاقی و سازمانی حراست

·      1) عمل به احکام و موازین دین مبین اسلام

·      2) رعایت قوانین و مقررات و ترویج فرهنگ مسئلیت پذیری ، قانون گرائی و تعمیم آن در سازمان

·      3) تلاش در تامین امنیت شغلی مدیران و کارکنان

·      4) رعایت اصل احترام و تکریم ارباب رجوع

·      5) رعایت حریم خصوصی افراد و تلاش در جهت حفظ ابرو و اسرار کارکنان

·      6) تلاش در جهت استقرار شایسته سالاری با تکیه بر شناسائی و معرفی کارکنان متعهد و متخصص

·      7) تعامل و همکاری با مدیران جهت تحقق اهداف سازمانی

·      8) تلاش مجدانه در شناسائی و پیشگیری از آسیب های سازمان

·      9) شناسائی متخلفان و قانون گریزان و برخورد متناسب و قانونی با آنان

·      10) بهره مندی از نگرشی کلان و برنامه ریزی متناسب با فن آوری های روز

·      11) توجه لازم به سه اصل : دقت ، صحت و سرعت در بررسی گزارشهای رسیده و اطلاع رسانی به موقع

·      12) اهتمام به تحقق بخشیدن سه شعار اساسی : حراست اثرگذار، تصمیم ساز و پاسخگو

 


 

هشدارهای حفاظتی :

هر هدیه ای را نپذیریم(هدیه گردابی فریبنده)

« الرشا فی الحكم هو الكفر بالله"

 رشوه در حكم و قضا كفر به خداوند است.           امام صادق (ع)

 

یكی از مشخصه‌های اصلی مشكلات و معضلات جهان امروز و كشورهای در حال توسعه، تخلفات و جرایم كاركنان دولت بخصوص اشاعه رشوه در سطح كلان است. رشوه از جمله جرایمی است كه در تمام ادوار تاریخ بعنوان یك پدیده اجتماعی محرمانه مورد تنفر بوده و در همه ادیان و آیین‌ها و همچنین نزد ملت‌ها امری ناپسند و مذموم شمرده شده، كه نیاز به واكنش و عكس‌العمل شدید را طلب می‌نماید.

 با مدنظر قرار دادن عواقب شوم رشوه و به منظور تغییر نگرشهای ذهنی و ایجاد بسترهای مناسب فساد ستیزی، بدیهی است آموزش، توجیه و آگاهی پرسنل از قوانین و مقررات موضوعه نقش مؤثر و چشمگیری در كاهش تخلفات اداری و فساد مالی دارند. لذا در این راستا آیین‌نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه در دستگاههای اجرایی مصوب 1/9/1383 هیأت محترم وزیران و سایر قوانین و مقررات مرتبط (فایل در  پیوست  ذیل و همچنین آرشیو دستورالعملها قابل دسترسی است)جهت  اطلاع رسانی شما همكار محترم قرار می گیرد. لیكن از آنجا كه به موجب بند ب ماده 2 آیین نامه صدر‌الاشاره اطلاع‌رسانی و آموزش كاركنان از مفاد آن، در زمره تكالیف و وظایف دستگاههای اجرایی می‌باشد  كه بدین منظور اداره حراست استانداری مطالب در حد ضرورت و آگاهی (آیین نامه پیشگیری و مبارزه با رشوه) را تقدیم می‌ دارد.

انتظار می‌رود همكاران دلسوز و ساعی شاغل در این مجموعه ،در صورت بروز هرگونه مشكل در اینخصوص حتما موضوع را در اولین فرصت به این مدیریت اطلاع نمایید.

 

تخلیه تلفنی را جدی بگیریم

نشانه انسان عاقل این است كه هر چه را می داند نگوید.  حضرت علی(ع)

  

همكار محترم:

1)در مكالمات تلفنی از بكار بردن اخبار و اطلاعات طبقه بندی شده خودداری فرمایید.

2) مطمئن باشید كلیه وسایل ارتباطی اعم از تلفن،موبایل،   بی سیم ، فاكس و ... قابل شنود است.

 

 

نكاتی در خصوص مسافرت به خارج از كشور

اداره حراست استانداری دستورالعملی را تحت عنوان " دستورالعمل  توجیهی،حفاظتی قبل از سفر به خارج از كشور"( فایل در  در آرشیو دستورالعمل ها قابل دسترسی است)  برای اطلاع و بهره برداری ارسال می نماید و در حد بضاعت تلاش می كند تا در صورت مسافرت شما همكار محترم به خارج از كشور(زیارتی،سیاحتی،علمی و  ...) خصوصا سفرهای علمی و تفریحی،مشاوری امین و همسفری دلسوز برای شما همكار ارجمند باشد. 

به شما همكار محترم توصیه می گردد در صورت برنامه ریزی برای مسافرت خارج از كشور و بمنظور جلوگیری از بروز هرگونه مشكل،حتما ازدو هفته قبل از مسافرت ،اداره حراست را مطلع نمایید و فرم های قبل از سفر را تكمیل نمایید.

 همكار محترم:

 1) در سفرهای خارج از كشور یا در مراجعه به نمایندگی های خارجی(سفارت،كنسولگری و ...) هرگز كارتهای شناسایی سازمانی خود را به عنوان  مدارك هویتی ارائه ننمایید.

 

2) در مجالس و محافلی كه عناصر بیگانه و اتباع خارجی حضور دارند هرگز به طرح مسائلی مربوط به سازمان و مدیران ارشد آن نپردازید.

 

3) از قبول هرگونه بسته ای از افراد ناآشنا جهت انتقال به كشور(یا برعكس) خودداری نمایید چرا كه ممكن است یك كالای ممنوع یا قاچاق تحویل شما شود و برای شما مشكلاتی را در برداشته باشد.

 

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به استانداری استان اردبیل می باشد. تاریخ آخرین به روز رسانی:شنبه ٠٣ آبان ١٣٩٩